dawn
05 خرداد 1402 - 15:16

گرانی آزار دهنده است/ معطلی در پرداخت وام ازدواج جوانان

دامغان- امام جمعه دامغان با اشاره به وجود گرانی فزاینده و فشار به اقشار آسیب پذیر جامعه گفت: گرانی‌های موجود آزار دهنده و فشار زیادی بر قشر ضعیف جامعه ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد حسن رستمیان در نماز جمعه دامغان به میزبانی مصلی امام خمینی (ره) این شهر با بیان اینکه دولت متعهد است که فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی بر مهار تورم را انجام دهد، تاکید کرد: تورم در سطح جامعه دو ریشه دارد که نا ترازی بانکی و پولی از آن دسته محسوب می‌شود اما دولت مصمم است در مهار تورم قدم‌های بردارد تا این معضل قدری کاهش یابد.

وی با اشاره به وجود فزاینده گرانی در جامعه و فشار به اقشار آسیب پذیر گفت: گرانی‌های موجود در سطح جامعه آزار دهنده و فشار مضاعف بر قشر ضعیف جامعه دارد.

دولت برای ازدواج جوانان چاره بیاندیشد

امام جمعه دامغان با انتقاد از نحوه پرداخت تسهیلات ازدواج به جوانان و معطلی بیش از حد افزود: یک جوان برای دریافت وام ازدواج نباید این قدر معطل باشد که برای برون رفت از مشکلات چاره اندیشیده شود تا یک جوان به راحتی بتواند تسهیلات ازدواج را بگیرد.

رستمیان با انتقاد از فضای مخرب و بی رویه فضای مجازی و نظارت بیشتر بر آن اظهار داشت: عیب و ایراد یک مؤمن باید حفظ شود و نگذارند این موضوع به فضای مجازی کشیده شود و از این طریق حرمت و جایگاه مؤمن حفظ شود.

وی با اشاره به روز نسیم مهر با هدف حمایت از خانواده‌های زندانیان گفت: مشکلات خانواده‌های زندانیان و فرزندان آنان باید مورد توجه قرار گیرد و از این موضوع مهم و اساسی غفلت نشود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1239249