dawn
04 بهمن 1401 - 22:44

عملیات آواربرداری در مناطق زلزله زده خوی آغاز شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: از روز سه شنبه عملیات آوار برداری در مناطق زلزله زده بخش فیرورق خوی آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، یاسر رهبردین در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده خوی اظهار داشت: براساس آخرین ارزیابی‌ها این زمین لرزه ۵۰ روستای منطقه را تحت تاثیر قرار داده و در ۱۵ روستای بخش فیرورق و مرکزی و شهر فیرورق به واحد‌های مسکونی خسارت وارد ساخته است.

رهبردین با اشاره به بازدید های میدانی استاندار آذربایجان‌غربی از مناطق زلزله زده شهرستان خوی و صدور دستورات لازم برای تسریع در روند ارزیابی مناطق زلزله زده و آغاز آوار برداری در این مناطق افزود: با پایان عملیات امدادی و با تکمیل کار ارزیابی از امروز عملیات آوار برداری در شهر فیرورق و روستاهای خسارت دیده آغاز شد.

وی ادامه داد : از تجربه خوب و موفق بازسازی مناطق زلزله زده مهرماه شهرستان خوی در بازسازی مناطق زلزله زده اخیر استفاده می‌شود .

وی در پایان با قدردانی از همراهی و همکاری مردم و بویژه گروه‌های جهادی در کمک به زلزله زدگان شهرستان خوی گفت: گروه های جهادی در قالب ۳۰ گروه در مناطق زلزله زده علی الخصوص روستاهای خسارت دیده در تخلیه اساسیه منازل و گشایش معابر به روستائیان کمک می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 996205