dawn
13 بهمن 1401 - 12:48

ایجاد ۵۰ اردوگاه اسکان اضطراری در مناطق زلزله‌زده خوی

رئیس جمعیت هلال احمر از ایجاد ۵۰ اردوگاه اسکان اضطراری در مناطق زلزله‌زده خوی خبر داد و گفت: حدود ۲۴ هزار تخته چادر در اختیار مردم در روستاهای متأثر از زلزله قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر با تشریح آخرین وضعیت امدادرسانی به زلزله‌زدگان شهرستان خوی با بیان اینکه تاکنون ۵۰ اردوگاه اسکان اضطراری در مناطق زلزله‌زده برپا شده است، گفت: حدود ۲۴ هزار تخته چادر در اختیار مردم در روستاهای متأثر از زلزله قرار گرفته و ارائه خدمات اسکان اضطراری در ۷۲ روستا انجام شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه توزیع مواد غذایی در حال انجام است، گفت: با توجه به برودت هوا سعی کردیم اردوگاه‌ها را در سالن‌های ورزش و محل‌های ایمن انجام دهیم و در جاهایی که فضا باز است سعی شده بخاری‌های برقی را در اختیار بگذاریم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر رضایتمندی خوبی وجود دارد و در اردوگاه‌ها پزشک مستقر کردیم تا در صورت نیاز خدمات لازم ارائه شود. کمبودها برطرف شده و تاکنون بیش از ۹۶ هزار نفر را اسکان اضطراری دادیم اما در اصل ۱۰ هزار خانوار دچار آسیب شده بود.

کولیوند خاطرنشان کرد: پس‌لرزه‌ها باعث اضطرای مردم شده و تا پایداری شرایط در خدمت مردم هستیم و هر چه در توان داریم انجام خواهیم داد. در حال حاضر تقریباً آنچه که مردم نیاز داشته‌اند، مهیا شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1014735