dawn
14 بهمن 1401 - 14:23

کدام مراکز درمانی خوی از مدار خدمت خارج شده اند

رئیس اداره اورژانس بیمارستانی وزارت بهداشت، از مراکز درمانی خوی که بر اثر زلزله آسیب دیده اند، بازدید کرد.

در سفری دو روزه، تیم واکنش سریع معاونت درمان وزارت بهداشت از مراکز درمانی خوی بازدید کرده و ضمن ارزیابی میزان خسارات وارده به مراکز درمانی به ارزیابی روند ارائه خدمات به بیماران پرداختند.

فرزاد رحمانی رئیس اداره اورژانس بیمارستانی وزارت بهداشت، در این بازدید، گفت: متأسفانه در اثر شدت زلزله اخیر به تعدادی از مراکز درمانی خسارات نسبی وارد کرده است.

وی در ادامه افزود: بعضی از بخش‌های بستری بیمارستان آیت الله خویی و قمر بنی هاشم از چرخه ارائه خدمات خارج و در حال حاضر امکان بستری در آن مراکز وجود ندارد. البته ساختمان جدید اورژانس قمر بنی هاشم، فعال بوده و در حال ارائه خدمت به هموطنان شهرستان خوی است.

رئیس تیم واکنش سریع وزارت بهداشت گفت: بیمارستان امام خمینی (ره) دچار آسیب جزئی شده است و امکان بستری در تعدادی از بخش‌های این مرکز وجود دارد.

وی ادامه داد: در بیمارستان تک تخصصی تخصصی آیت الله مدنی با توجه به آسیب کم، توصیه به جابجایی تخت‌ها بر اساس فرایند مدیریت تخت شد تا امکان بستری سایر بیماران در آن مرکز فراهم شده و میزان اعزام کاهش یابد.

رحمانی گفت: به محض وقوع زلزله، در محل EOC وزارت حاضر و هماهنگی‌های لازم با مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و ارومیه برای افزایش ظرفیت و پذیرش مصدومین انجام گرفت. همچنین طی مکاتبه معاونت درمان وزارت بهداشت، مراکز درمانی استان‌های مجاور از جمله استان آذربایجان شرقی، ارومیه، کردستان و زنجان برای پذیرش بیماران در طی روزهای بعدی به حالت آماده باش درآمده و اعزام بیماران نیازمند بستری به این استان‌ها در حال انجام است.

وی ادامه داد: در جلسه با مسئولین دانشگاه مشکلات و کمبودهای تمام مراکز درمانی احصا و جهت رفع آن تلاش می‌شود. همچنین رصد شرایط خدمت رسانی درمانی به مراجعین بیمارستان‌های این شهرستان به صورت شبانه روزی صورت می‌گیرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1016796